Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

Jun 20 2016

Spotkanie ze strażakami

O tym, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu  nie trzeba nikogo przekonywać.

W celu podniesienia  wiedzy oraz umiejętności uczniów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego realizujemy w naszej szkole szereg  zajęć  i  pogadanek na temat rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz zachowania się w razie pożaru. Podsumowaniem tych działań było zorganizowanie spotkania ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się oni w codziennej pracy, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną oraz jak należy zachować się, w sytuacji kiedy zauważymy pożar.

Strażacy chętnie odpowiadali na pytania uczniów, a także przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie pożaru, powodzi, burzy, wichury czy wypadku.

Podczas wizyty został również poruszony temat bezpieczeństwa dzieci w czasie zbliżających się wakacji oraz zasady zachowania się podczas letniego wypoczynku nad wodą. 

Wiele emocji wzbudziło  oglądanie wozu strażackiego. Panowie zaprezentowali jego wyposażenie, a także poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka.

Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali strażakom życząc im wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.