Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

Jun 09 2017

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego. Potocznie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Dnia 12 października obchodziliśmy w naszej szkole święto  wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Uczniowie pod nadzorem nauczycielek: Joanny Trzeciak – Pacut, Karoliny Nowickiej – Wawer, Jolanty Łysiak, Beaty Borkowskiej, przygotowali i przedstawili uroczystą akademię, w której uczestniczyli nauczyciele i pracownicy szkoły.

W tegorocznym scenariuszu uroczystości uczniowie udowodnili jak dobrze znają swoich pedagogów i pozostałych pracowników szkoły. Przedstawili ich w prezentacji i i o każdym powiedzieli kilka zdań, przepełnionych humorystycznymi treściami.

Wszyscy zebrani z zainteresowaniem i uśmiechem oglądali prezentację.

Po części artystycznej uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia. Wręczyli także w podzięce „ Niezbędnik nauczyciela i pracownika szkoły”, który zawierał; długopis, melisę, tabletki od bólu głowy, zatyczki do uszu. Upominki sprawiły wszystkim ogromną radość.

Akademia przebiegła w miłej atmosferze.