Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

Nov 23 2017

DZIEŃ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11listopada 2017 roku obchodziliśmy  99 rocznicę  odzyskania przez Polskę Niepodległości . W 1918 roku  po 123 latach zaborów Polska stała się wolnym krajem i wróciła na europejskie mapy.

Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca  to wielkie  historyczne wydarzenie w dziejach naszej ojczyzny, która nareszcie stała się wolna i niepodległa . Wszystko to dokonało się pod przewodnictwem wielkiego patrioty Józefa Piłsudskiego. My również  kochamy naszą ojczyznę i pragniemy jej służyć najlepiej jak umiemy, by nadal była piękna, silna i niezależna , bo tak jak nasi ojcowie i pradziadowie również jesteśmy patriotami pragnącymi dla niej żyć i pracować . Zaś słowa Bóg ,Honor, Ojczyzna traktujemy jako drogowskaz naszego życia. Niech żyje wolna Polska!