Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

Mar 08 2018

                                                       KWIECISTE GWIAZDY

Dnia 28. 02. 2018 roku nasi uczniowie, wraz z opiekunami udali się do szkoły w Łąkach na występ Teatru Tańca ,,KWIECISTE GWIAZDY”.

Ukraińską grupę taneczną tworzą niezwykle utalentowani, młodzi artyści , wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwery na Ukrainie. Prezentowany przez nich program artystyczny obejmuje tańce ludowe z całego świata, tańce klasyczne, współczesne, balet klasyczny, etiudy taneczne, inscenizacje bajek. Oprócz kunsztu młodych tancerzy ogromną atrakcją są piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących członków zespołu i ich opiekunów. Występy Teatru Tańca ,,Kwieciste Gwiazdy” , bo tak po polsku nazywa się grupa wzbudziła w nas wielkie emocje . Występujących nagrodziliśmy gromkimi brawami, by w ten sposób wyrazić nasz podziw i uznanie dla kunsztu występujących tancerzy. Występ zespołu zza wschodniej granicy to kolejna lekcja dla uczniów naszej szkoły, która pozwoliła poznać im różnorodność dzieł muzycznych. Poza tym wyjazd miał dla nas także charakter integracyjny . Poznaliśmy uczniów innej szkoły, którzy przyjęli nas bardzo miło i serdecznie a na dowód sympatii zostaliśmy zaproszeni przez grono pedagogiczne i uczniów szkoły w Łąkach na wspólny poczęstunek. DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM WYJAZDU ORAZ PANI DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁĄKACH ZA TO, ŻE MOGLIŚMY WZIĄĆ UDZIAŁ W TAK WSPANIAŁYM WIDOWISKU ARTYSTYCZNYM.