Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

May 22 2018

                                  ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

 

05. 04. 2018r. nasza szkoła włączyła się czynnie w święto dzieci i osób dorosłych dotkniętych autyzmem. Celem w/w dnia jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa odnośnie autyzmu .

Chodzi przede wszystkim o polepszenie warunków życia, opieki medycznej i zwiększenie tolerancji wobec osób cierpiących na autyzm. Dzieci oraz osoby dorosłe dotknięte autyzmem na co dzień często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. Bardzo ważne jest to, byśmy w tym dniu pokazali że jesteśmy otwarci i przyjaźni wobec wszystkich, którzy są dotknięci tym schorzeniem. Niech w tym dniu wszyscy autyści poczują się wyjątkowo, wiedząc, że niebieskie balony, budynki podświetlone na niebiesko, czy też niebieskie akcenty ubrania  są specjalnie dla nich. Pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły wyrazili wsparcie i solidarność z dziećmi oraz dorosłymi cierpiącymi na autyzm. Uśmiechnięci spacerowaliśmy po mieście z niebieskimi akcentami ubrania niosąc niebieskie balony, którymi obdarowywaliśmy dzieci oraz pracowników banków, sklepów i instytucji państwowych takich jak: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Urząd Gminy, biuro posła na sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wszędzie tam ,gdzie byliśmy przyjmowano nas bardzo miło i serdecznie dziękując za złożoną wizytę.