Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

Jun 14 2018

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Dnia 24.04.2018r.  W naszej szkole było niezwykle smakowicie i aromatycznie, a to wszystko za sprawą ,,Dnia Zdrowego Odżywiania‘’ który zorganizowano by przedstawić uczniom jak dużą rolę dla naszego zdrowia ma racjonalne żywienie oraz aktywny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu.Ten niezwykły dzień rozpoczęliśmy od referatu uczennic na temat zdrowego   odżywiania i czynnym wypoczynku na świeżym powietrzu. Następnie nasza pielęgniarka pani Marzenka przeprowadziła prelekcję dotyczącą ilości zjadanych posiłków, ich kaloryczności, jak też sposobu przyrządzania i komponowania smacznych, zdrowych i pożywnych potraw . Kolejnym punktem było odgadywanie zagadek dotyczących owoców i warzyw, które wcale nie były łatwe i trzeba było trochę ,,pogłówkować”, by je odgadnąć. Ale prawdziwym hitem okazał się być konkurs ,,Zgadnij jaki to owoc, warzywo?”. Uczestnicy konkursu z przesłoniętymi oczami mieli odgadnąć po smaku i zapachu nazwę smakowanego owocu  lub warzywa.  Chętnych nie brakowało.  Uczniowie dziarsko i licznie przystąpili do konkursu i odgadywali nazwy owoców i warzyw. Oczywiście przyszła kolej i na nauczycieli, którzy także chcieli spróbować swoich sił w konkursie.   Na pierwszy ogień poszła nasza Pani Dyrektor  i… ogromne brawa rozpoznała wszystkie nazwy smakowanych warzyw i owoców. Pozostali nauczyciele biorący udział w tej zabawie również odgadli, ale z różnymi efektami. Następnie uczniowie samodzielnie przygotowali apetyczne, kolorowe kanapki, sałatkę warzywną i owocową.                                                                          

BYŁO PYSZNIE I ZDROWO!!!!!!!!!