Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

Feb 12 2019

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Pluszowe misie to jedne z najpopularniejszych zabawek na świecie. Towarzysze dzieci w beztroskiej zabawie. Dorosłym zaś kojarzą się cudownym czasem dzieciństwa. Każdy bowiem posiadał lub posiada własnego ulubionego pluszowego misia, któremu można wszystko powiedzieć, zdradzić największe sekrety i tajemnice. Miś jest lub był kompanem w podróży, kumplem, który chroni nas w nocy przed koszmarami. Nie ma chyba domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś.


Dnia 25 listopada obchodzony jest na cały świecie Dzień Pluszowego Misia. 29 listopada w naszej szkole również z tej okazji odbyło się spotkanie integracyjne, którego głównym bohaterem był miś. Dzieci przyniosły swoje pluszowe przytulanki: małe, duże, bure, kolorowe, z kokardką czy w kubraczku. Wszyscy świetnie się bawili. Były zagadki i konkursy, a także czytanie fragmentów znanych wszystkim przygód ,,Kubusia Puchatka”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o misiach bohaterach bajek i filmów takich jak: ,,Koralgol”, ,,Kubuś Puchatek”, ,,Uszatek”, ,,Padddington”. Pani K. Błażejczyk i pani M. Rękawek zadbały również o to , by na koniec każdy z nas otrzymał ,,małe co nieco” - pyszną bułeczkę posmarowaną ulubionym przez nas i przez misiów słodkim miodkiem i pysznym ciastkiem Lubisiem. Było zabawnie, pysznie, słodko i wesoło.