Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

Feb 14 2019

 

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM


W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów zarówno w szkole, jak i czasie zbliżających się ferii zimowych p. K. Błażejczyk oraz p. M .Tarczyńska opiekunki Samorządu Uczniowskiego zaprosiły Pana Policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, by poprowadził zajęcia profilaktyczno- edukacyjne.

Spotkanie z panem Policjantem odbyło się 23 stycznia i miało ono na celu uwrażliwienie naszych wychowanków na czyhające na nich zagrożenia podczas ferii zimowych. Pan policjant przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły i ze szkoły. Omówił także zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw , jak też zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania zimowych sportów .Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo zabaw na skutych lodem jeziorach , stawach , rzekach, na zjeżdżanie z górek sankami z dala od chodników, jezdni, rosnących drzew ,gdyż nie przestrzeganie w/w zasad może zakończyć się tragedią, gdyż stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że spotkanie z Panem Policjantem uwrażliwiło wszystkich na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie ,,szalonych białych zabaw” i uprawiania zimowych sportów w czasie ferii .Na koniec spotkania każdy uczestników dostał od pana Policjanta upominek w postaci odblaskowej opaski.
Mamy nadzieję, że wszystkim naszym uczniom ferie zimowe upłyną zdrowo i bezpiecznie, czego serdecznie życzymy.