Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

Feb 27 2019

 

WIZYTA NA KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GARWOLINIE

20 lutego uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się z wizytą do Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Pani Młodsza Aspirant Danuta Kalinowska bardzo serdecznie nas przywitała oraz w bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom na czym polega praca Policjanta.

Dzięki uprzejmości Policjantów uczniowie mogli zobaczyć służbowe stroje Policji oraz pomieszczenia, w których na co dzień pracują. Między innymi zwiedziliśmy dyżurkę, która jest newralgiczną częścią Komendy, gdyż to właśnie tu docierają pierwsze informacje o niebezpieczeństwie i prośby o interwencję od osób, które czują się zagrożone. Pani Aspirant pokazała nam także pokój przesłuchań, pomieszczenie z ,,lustrem weneckim” oraz areszt. Mogliśmy także obejrzeć sprzęt jakim posługują się Policjanci na służbie. Na zakończenie naszej wizyty na komendzie Pani Aspirant wyświetliła nam prezentację, dotyczącą zagrożeń jakie mogą czyhać na na w sieci. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i uświadomiła nam jak trudą i niebezpieczną pracę wykonuję policjanci. Dziękujemy opiekunkom Samorządu Uczniowskiego K. Błażejczyk i M. Tarczyńskiej za zorganizowanie tak ciekawej wycieczki, zaś Komendzie Powiatowej Policji za miłe przyjęcie nas w swoim miejscu pracy oraz poświęcony czas. Dzięki Wam czujemy się bezpiecznie!!!