Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

Mar 07 2019

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 27 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z zaprzyjaźnionymi Osobami ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ,,Sportowa” udali się na niezwykle ciekawą wycieczkę do Warszawy. Pierwszą i niezapomnianą atrakcją był ,,Park Rozrywki Stacja Grawitacja”. Mieliśmy okazję przeżyć niesamowitą przygodę. Skakaliśmy na trampolinach, próbowaliśmy swoich sił na ściankach wspinaczkowych, ścieżkach gimnastycznych. Mieliśmy okazję spróbować również ogromnego Airbaga. Pod czujnym okiem instruktora oraz p. Karoliny Nowickiej –Wawer doskonaliliśmy swoje umiejętności akrobatyczne i szaleliśmy do woli. Po wyczerpujących zajęciach fizycznych odpoczęliśmy w restauracji Mc Donald’s zajadając się ulubionymi daniami.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, w którym odbyły się warsztaty edukacyjne. Bawiliśmy się w detektywów oraz ekspertów w zakresie numizmatyki odróżniając prawdziwe banknoty od falsyfikatów. Odbywało się to w laboratorium autentyczności poprzez własny dotyk oraz naświetlanie promieniami UV. Teraz możemy już mianować się ekspertami w tej jakże ważnej dziedzinie. W gabinecie numizmatyki mogliśmy zobaczyć zniszczone banknoty przez : pranie, gryzonie, pożar. W pewnym momencie posypały się z nieba pieniądze, które odruchowo wszyscy zaczęliśmy łapać, bo przecież pieniądze nie spadają z nieba a my bylibyśmy pierwszymi w dziejach ludzkości, którym się to marzenie spełniło.
Zadowoleni wróciliśmy do naszych domów a wrażeniami z jakże udanej wycieczki dzieliliśmy się z rodzicami. Razem z nami byli wolontariusze z Miejsko- Powiatowej Biblioteki publicznej w Garwolinie. Naszym paniom K. Błażejczyk, K. Stoń, U. Prokofij, K. Nowickiej –Wawer oraz B. Borkowskiej dziękujemy za opiekę i miłą atmosferę.
Zredagowała
Maryla Rękawek