Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

May 06 2019

 

WARSZTATY EKOLOGICZNO - PLASTYCZNE

13 kwietnia uczniowie i  absolwenci naszej szkoły oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie wzięli udział we wspólnych warsztatach ekologiczno - plastycznych. Zajęcia zorganizowali członkowie Stowarzyszenia "Sportowa" zaprzyjaźnionego z naszą placówką. 

 Uczestnicy  otrzymali bawełniane, ekologiczne torby, które przy użyciu specjalnych farb ozdabiali według własnego pomysłu. Naniesienie  graficznych wzorów,  lub kolorowych fantazji na powierzchnię płóciennej torby pozwoliło na stworzenie oryginalnego, indywidualnego charakteru każdej z prac.   Ostatni etap   – utrwalenie rysunku wykonali nauczyciele. W ten sposób powstały praktyczne eko-torby wielokrotnego użytku, które można prać w pralce. Podczas pracy  rozmawialiśmy o zaletach posiadania toreb wielokrotnego użytku, które przyczyniają się do ochrony środowiska. 

Zajęcia z malowania toreb miały oprócz niewątpliwie ekologicznego charakteru także walory estetyczne. Powstałe wytwory są absolutnie wyjątkowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Opracowała: Monika Tarczyńska

opiekun SU