Zespół Szkół Specjalnych nr. 1 w Garwolinie

Aktulności

Dec 19 2019

 

 

SZKOLNY KALENDARZ ADWENTOWY

Zwyczaj tworzenia kalendarzy adwentowych pochodzi z Niemiec, gdzie w XIX wieku zaczęto wieszać wieńce adwentowe.

 Zapalano na nich kolejno 4 świece, symbolizujące upływ czterech tygodni adwentu. Zwyczaj ten spodobał się dzieciom, którym milej upływało oczekiwanie i dla których czas nabierał bardziej konkretnego, materialnego znaczenia. Wkrótce w bogatych rodzinach zaczęto obdarowywać najmłodszych kartonowymi kalendarzami, gdzie w okienkach kryły się obrazki religijne. Dziś kalendarze także umilają oczekiwanie. Pomagają odliczać dzieciom czas i stanowią ciekawą ozdobę. Często na dzieci czekają w kalendarzu niespodzianki – małe łakocie, drobiazgi albo pomysły na przedświąteczne aktywności. My także w szkole wspólnie wykonaliśmy kalendarz adwentowy, który umilił nam oczekiwanie na święta.

 

Tekst i zdjęcia:

Monika Tarczyńska